Z košického letiska sa lieta do šiestich krajín, letná sezóna sa už začala

Z košického letiska sa lieta do šiestich krajín, letná sezóna sa už začala
Zdroj foto: TASR/František Iván
Letnú charterovú sezónu 2021 v Košiciach odštartovali v stredu letom do gréckeho Heraklionu. K moru by sa malo z Košíc lietať do 6. októbra. Dovolenkári si môžu vyberať zo siedmich destinácií v šiestich krajinách. Za košické letisko o tom informovala Karolína Linhartová.

Aktualizované usmernenia o opatreniach týkajúcich sa cestovania do zahraničia sú dostupné na korona.gov.sk

Lietadlo typu Boeing 737-800 spoločnosti Smartwings odletelo z Košíc do Heraklionu v stredu, na palube bolo prvých 155 dovolenkárov. V tejto charterovej sezóne sa má z letiska v Košiciach lietať do destinácií Antalya v Turecku, Burgas v Bulharsku, Heraklion a Rodos v Grécku, Olbia na Sardínii, Larnaka na Cypre a Zadar v Chorvátsku.

„Po náročnom období, ktoré sa začalo ešte v marci 2020, si všetci zaslúžime poriadny oddych. Preto sa veľmi tešíme, že tento rok je ponuka dovolenkových destinácií s odletom z Košíc výrazne bohatšia ako vlani,“ povedal výkonný riaditeľ letiska v Košiciach Michael Tmej. Čo sa týka novej pravidelnej leteckej linky do chorvátskeho Zadaru, v prevádzke bude od 3. júla každú sobotu až do 4. septembra.

„Naďalej sú pre všetky letecké spoločnosti v platnosti všeobecne známe pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celého letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu Letiska Košice,“ dodala Linhartová.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá