Netanjahu opustí rezidenciu premiéra do troch týždňov

Netanjahu opustí rezidenciu premiéra do troch týždňov
Zdroj foto: TASR/AP
Bývalý izraelský premiér Benjamin Netanjahu po odchode z úradu uvoľní rezidenciu predsedu vlády až za tri týždne. Kancelária nového premiéra Naftaliho Bennetta oznámila, že obe strany sa dohodli na termíne odovzdania.

Netanjahu a jeho rodina by sa mali vysťahovať z jeruzalemskej rezidencie do 10. júla. Dovtedy by sa tam už nemali konať žiadne oficiálne stretnutia. Odovzdanie rezidencie Bennettovi je potom plánované na 11. júla.

Netanjahu aj po nástupe Bennetta na post premiéra prijal v oficiálnej rezidencii bývalú veľvyslankyňu USA pri OSN Nikki Haleyovú. V médiách to narazilo na ostrú kritiku ako neúctivé voči novej vláde. Tú po štvrtých voľbách v krajine za dva roky vytvorila koalícia ôsmich strán pod vedením Bennetta a ministra zahraničných vecí Jaira Lapida. Izraelský parlament novú vládu schválil pred týždňom len tesnou väčšinou jedného hlasu.

Izraelské noviny Haarec napísali, že Bennett chce poskytnúť 71-ročnému Netanjahuovi a jeho rodine čas na "adaptáciu". V dome na rohu Smolenskinovej a Balfourovej ulice v Jeruzaleme totiž bývali 12 rokov.

Podľa médií chce Bennett rezidenciu využívať predovšetkým na oficiálne stretnutia, pričom jeho manželka a štyri deti zostanú bývať v dome pri Tel Avive.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá