Zadržaného Holáka už stihli prepustiť, potvrdil to jeho právny zástupca

Aktualizované:
Andreja Holáka po štvrtkovom zadržaní príslušníkmi Národnej kriminálne agentúry prepustili. Urobili tak vo večerných hodinách. Pre TA3 to potvrdil jeho právny zástupca. Holákové obvinenie súvisí s obstarávaním IT systému pre Finančnú správu. Spolu s ním je v rámci akcie Mýtnik 2 obvinených ďalších päť osôb.

Andreja Holáka zadržali vo štvrtok ráno, stíhaný je ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní z čias, keď bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie. „V poobedňajších hodinách bol vypočutý ako obvinený, kde sa veľmi podrobne a zrozumiteľne vyjadril ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu. Skutok ako taký poprel, zároveň voči uzneseniu podal sťažnosť. Momentálne uznesenie o vznesení obvinenia ešte nie je právoplatné,“ povedal jeho právny zástupca Erdős. Myslí si, že je pochybné, či to, čo sa jeho klientovi kladie za vinu, je aj trestný čin.

TOP videá

ÚVO bol oslovený zo strany Finančného riaditeľstva SR o poskytnutie výkladu k zákonu o verejnom obstarávaní, akým spôsobom môžu obstarávať v rámci nejakého režimu,“ spresnil s tým, že z úradu poskytli všeobecný výklad k zákonu „vo vzťahu k tomu, že ak budú splnené zákonné predpoklady na dané možnosti obstarania, tak môžu postupovať len zákonným spôsobom. Zároveň uviedli, že nezodpovedajú za akýkoľvek proces verejného obstarávania“.

Pri akcii Mýtnik II obvinili šesť ľudí

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, pričom Holák bol vo štvrtok podvečer prepustený zo zadržania.

"Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z dvoch zadržaných osôb jednu prepustil zo zadržania a na druhého zadržaného obvineného predložil prokurátorovi podnet na jeho väzobné stíhanie," spresnil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá