Sulík chce rozhodnúť o prípadnom odvolaní Holáka do konca týždňa

Aktualizované:
O prípadnom odvolaní Andreja Holáka z funkcie podpredsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment chce minister hospodárstva Richard Sulík diskutovať so šéfom MH Manažmentu Ľubošom Lopatkom. Predpokladá, že o tom rozhodnú "veľmi rýchlo", ešte tento týždeň.

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, podľa medializovaných informácií má byť jedným zo zadržaných Andrej Holák.

Budú spolupracovať

Sulík hovorí, že miera podozrení pri Andrejovi Holákovi musí byť dostatočne vysoká, "keďže skončil rovno za mrežami". Andreja Holák podľa medializovaných informácií vo štvrtok zadržala Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Mýtnik II.

 Sulík si podľa svojich slov nespomína, že by ho hnutie OĽANO upozorňovalo na osobu Holáka. Minister tiež pred novinármi povedal, že mu bolo od začiatku jasné, že ide o nominanta Smeru-SD, preto predpokladal problémy. Lopatka však podľa neho zvolil čisto manažérsky prístup, keď ponechal Holáka v MH Manažmente ako "korporátnu pamäť".

Sulík tiež upozornil, že Holák nemohol v spoločnosti MH Manažment samostatne rozhodnúť napríklad o zákazkách, bol len nápomocný Lopatkovi. Doplnil, že pokiaľ vyšetrovacie orgány dospejú k nejakým záverom, ministerstvo hospodárstva aj MH Manažment budú spolupracovať.

Padni komu padni

To, čo sa Andrejovi Holákovi vyčíta, sa podľa Sulíka týka obdobia minulej vlády a iného pôsobenia ako v MH Manažmente. "Aj tu platí, padni komu padni, nech vyšetrenie dobehne do konca," doplnil minister.

Hnutie OĽANO vyzvalo Sulíka, aby odvolal z funkcie podpredsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment Andreja Holáka. Hnutie tvrdí, že opakovane upozorňovalo Sulíka na "toxickú" minulosť Andreja Holáka, pričom mal byť už skôr odvolaný. OĽANO dodalo, že v ére Smeru-SD patril k najvplyvnejším úradníkom.

Spoločnosť MH Manažment už reagovala, že prípad nekomentuje, chce tak urobiť až po vyjasnení situácie.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá