OĽANO posiela odkaz SAS, žiada koniec Holáka a ďalších ľudí spriaznených so Smerom

Aktualizované:
Hnutie OĽANO vyzýva ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby odvolal z funkcie podpredsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment Andreja Holáka, ktorého podľa informácií TA3 vo štvrtok zadržala Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Mýtnik II.

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II. Obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, jedným z nich má byť Andrej Holák. V minulosti bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie či štátnym tajomníkom na Ministerstve dopravy SR.

Sulíka vraj už upozorňovali

Hnutie tvrdí, že opakovane upozorňovalo Sulíka na "toxickú" minulosť Andreja H. Dodali, že rezort hospodárstva sa ho mal zbaviť už pred rokom, predišlo by sa tým zbytočným pochybnostiam o fungovaní štátnej správy. Premiér Eduard Heger (OĽANO) povedal, že Sulíka sa na to bude pýtať.

Sulík by mal odvolať nielen Andreja H., ale podľa hnutia aj ďalších ľudí zo štátnej správy, ktorí sú spriaznení so Smerom-SD. Predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) pripustil, že  sa nevie, či zadržanie súvisí s pôsobením Andreja H. v spoločnosti MH Manažment, no jeho predošlé pôsobenie malo byť podľa neho preverené.

"Opakovane sme upozorňovali na to, že v ére Smeru-SD patril k najvplyvnejším úradníkom s dosahom na stámiliónové tendre a bol funkcionárom Smeru-SD," vyhlásil Kremský.

Ministerstvo hospodárstva reagovalo

Kremský vysvetlil, že pred rokom v auguste OĽANO upozorňovalo Sulíka na osobu Andreja Holáka aj v súvislosti s tým, že za vlády Petra Pellegriniho mal podpísať zmluvy s advokátskou kanceláriou Radomíra Bžána. Osoby, ktoré podpisovali nevýhodné zmluvy, by nemali podľa hnutia pôsobiť v štátnych podnikoch. Výzva OĽANO sa podľa Kremského vtedy nestretla u ministra hospodárstva s pochopením.

Rezort hospodárstva už reagoval, že nemá bližšie informácie k zadržaniu Andreja Holáka. Dodali, že podľa medializovaných informácií jeho zadržanie nesúvisí s jeho aktuálnou pozíciou a ani prácou v MH Manažment. 

Andrej Holák zastával v tejto spoločnosti do septembra 2020 pozíciu predsedu predstavenstva. V spoločnosti podľa rezortu zostal, aby bola zachovaná kontinuita. MH Manažment prípad nekomentuje, chce tak urobiť až po vyjasnení situácie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá