Prezidentka sa stretla s Krajniakom. Hovorili o dotáciách na obedy pre deti

Prezidentka sa stretla s Krajniakom. Hovorili o dotáciách na obedy pre deti
Zdroj foto: Facebook/Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu prijala ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka. Hovorili o novele zákona, ktorý zrušil obedy zadarmo pre všetky deti a ktorý síce prezidentka vetovala, no poslanci jej veto prelomili. Krajniak Čaputovú oboznámil s riešením, ktoré zabezpečí, aby žiadne dieťa neprepadlo sitom pomoci.

"Aby žiadne dieťa neprepadlo sitom pomoci bol dôvod, prečo som koncom roku 2020 vetovala novelu zákona, ktorý rušil obedy zadarmo pre všetky deti," napísala prezidentka a dodala, že cieľom veta, ktoré ale poslanci prelomili, bolo zabezpečiť, aby nárok na obed nestratilo žiadne z približne 47.000 detí, ktoré sú v riziku chudoby, ale nie sú z domácností v hmotnej núdzi. 

Tieto deti by systémom prepadli. Nedostali by obed zadarmo a zároveň by ich rodičia nemali dostatočný príjem na to, aby si mohli uplatniť zvýšený daňový bonus.

"Prípravu návrhu, ako odstrániť túto medzeru, som pozorne sledovala a komunikovala s ministrom práce Milanom Krajniakom, ako tento problém rieši," dodala prezidentka s tým, že v stredu ju minister prišiel oboznámiť s jeho novým návrhom, ktorý predloží na aktuálnu schôdzu parlamentu.

"Tento návrh umožní, aby rodičia, ktorí si neuplatnia zvýšený daňový bonus, si mohli uplatniť pre svoje dieťa dotáciu na obed. S takým návrhom som spokojná, keďže nikto sitom pomoci neprepadne," uzavrela prezidentka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá