Ledecký: Remišová sa drží stoličky. Termín predsedníctva nemáme

Ledecký: Remišová sa drží stoličky. Termín predsedníctva nemáme
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová natvrdo háji osobné záujmy, teda predsednícku a ministerskú stoličku. V súvislosti so situáciou v strane si to myslí jej podpredseda Vladimír Ledecký. Dodal, že termín ďalšieho predsedníctva nemajú, zvolať ho musí predsedníčka.

"Myslím si, že natvrdo háji osobné záujmy, teda stoličku predsedníčky a ministerky, a až tak jej nezáleží na strane," povedal Ledecký o Remišovej s tým, že keby jej na strane záležalo, snažila by sa slušne rozprávať s ľuďmi v nej. Skonštatoval, že ich súčasná líderka mala dosť času predložiť svoj návrh na riešenie situácie, no ich predsedníctvo bolo trikrát prerušené.

Strana Za ľudí už dlhšie čelí rozporom vo svojom vnútri. Viacerí jej členovia žiadajú mimoriadny snem a zmenu vedenia strany. Po nedávnom predsedníctve vyjadrila skupina okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej nedôveru súčasnej šéfke strany Remišovej. Hovorili o vytvorení akejsi frakcie či platformy v rámci strany a chceli miesto aj na rokovaniach koalície. Remišová uviedla, že Kolíkovej krídlo rozpútalo vojnu v strane a boj sa začal aj v regiónoch. Označila to za pučistický spôsob.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá