Mičovského nasleduje jeho štátny tajomník. Gajdoš požiadal o uvoľnenie z funkcie

Aktualizované:
Mičovského nasleduje jeho štátny tajomník. Gajdoš požiadal o uvoľnenie z funkcie
Zdroj foto: MPRV SR
Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Andrej Gajdoš v utorok požiadal o uvoľnenie z funkcie. V agrorezorte pôsobil od 12. augusta 2020, kedy ho schválila vláda na návrh vtedajšieho ministra Jána Mičovského. Kabinet sa návrhom na odvolanie štátneho tajomníka bude zaoberať pravdepodobne na stredajšom (9. 6.) rokovaní.

Odchádza na vlastnú žiadosť

 Gajdoš pôsobil vo funkcii štátneho tajomníka rezortu takmer desať mesiacov. S bývalým ministrom Mičovským sa pravidelne zúčastňoval na rokovaniach Rady ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo a rybolov, kde agrorezort zastupoval pri nastavovaní kľúčových riešení budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

Na ministerstve sa venoval najmä pôdohospodárskym témam, Pôdohospodárskej platobnej agentúre, budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politike, oblastiam súvisiacim s podporou slovenského pôdohospodárstva a koordinoval prípravu Koncepcie pôdohospodárstva do roku 2035.

Návrh na odvolanie štátneho tajomníka predloží minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) podľa Hrežíka pravdepodobne už na stredajšie zasadnutie vlády. Gajdoš požiadal o odvolanie na vlastnú žiadosť v utorok.

Stál pri budovaní PPA

Andrej Gajdoš vyštudoval Fakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Na MPRV v minulosti pracoval ako referent. Stál pri budovaní PPA, kde neskôr viedol oddelenie autorizácie priamych platieb a následne šéfoval odboru priamych platieb a environmentálnych podpôr. 

Skúsenosti zúročil v súkromnom sektore v spoločnosti zaoberajúcej sa implementáciou a koordináciou pri zavádzaní podporných schém a priamych platieb do praxe pre poľnohospodárske podniky, riešením legislatívnych otázok, poradenstvom a spoluprácou pri riadení fariem. Pôsobil aj ako poradca/konzultant Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá