Slovenskí hokejisti dorazili domov, privítal ich Heger

Predseda vlády Eduard Heger v piatok na Úrade vlády SR v Bratislave prijal slovenských hokejových reprezentantov, ktorí sa vrátili z MS v Rige. Na šampionáte sa po ôsmich rokoch prebojovali do štvrťfinále, v ňom podľahli USA 1:6. Na šampionáte tak obsadili ôsme miesto.

Premiér dostal aj dres

Heger pozval výpravu na obed a hráčom i realizačnému tímu sa poďakoval za dôstojnú reprezentáciu Slovenska. "Pri každom zápase som Vám držal palce a tešil som sa z každého gólu. Som hrdý na to, ako ste reprezentovali našu krajinu. Chápem, že ste túžili po medailových pozíciách a že ste možno sklamaní. No nemusíte byť. Ukázali ste zodpovednosť, poctivú prácu a obrovskú snahu pozitívne zviditeľniť našu krajinu. A to sa Vám podarilo," citovala premiéra tlačová správa Úradu vlády.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan na stretnutí zdôraznil, že podpora hokeja, predovšetkým mladých hokejových talentov, je dôležitá, aby sme na Slovensku mohli vychovávať nové a nové generácie úspešných reprezentantov. Hokejisti darovali premiérovi pamätný oficiálny šampionátový dres s číslom 76.

Prehra ich mrzí, no nabrali skúsenosti

Slovenskí reprezentanti v piatok napoludnie pristáli na bratislavskom letisku, kam ich doviezol chartrový let z dejiska MS v Rige. Po približne 90-minútovom lete, rýchlom pristátí i vybavení na letisku sa autobusom premiestnili na Úrad vlády SR. Hráčov škrelo štvrťfinálové vypadnutie po prehre 1:6 so Spojenými štátmi, no uvedomovali si, že na šampionáte sa prezentovali solídnymi výkonmi. "Nabrali sme veľa skúseností. Mrzí nás prehra s USA, ale máme byť na čo hrdí. Najmä na robotu, ktorú sme tam odviedli," uviedol pre hockeyslovakia.sk Miloš Kelemen.

Dvadsaťjedenročný útočník si v Rige prvýkrát obliekol na seba dres slovenskej reprezentácie. Napokon odohral šesť duelov s jedným gólom, ktorý strelil do siete Ruska pri víťazstve 3:1: "Som rád za každý zápas, čo som mohol odohrať. Snažil som sa odviesť maximum. Teší ma, že sme sa po dlhej dobe dostali aspoň do štvrťfinále. Škoda len, že sme to nemohli dotiahnuť ďalej."

Peter Cehlárik bol s jedenástimi bodmi nielen najproduktívnejší hráč SR, ale patril aj k najlepšie bodujúcim hráčom na celom šampionáte. "Snažil som sa o to, aby sa na mňa i na ostatných chlapcov-lídrov dalo spoľahnúť. Chceli sme pomáhať tímu každý jeden zápas k víťazstvám. A teší ma, že sa nám to darilo. Na druhej strane vždy chcem viac. Chceli sme prejsť cez štvrťfinále, bohužiaľ, nevyšlo to," uviedol 25-ročný krídelník.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá