Mičovský sa nechá prekvapiť, o svojom nástupcovi nerozhoduje

Mičovský sa nechá prekvapiť, o svojom nástupcovi nerozhoduje
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Dosluhujúci minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa nechá prekvapiť menom svojho nástupcu. Uviedol to pred rokovaním vlády. Podotkol, že síce ho zaujíma, kto ho nahradí, avšak v rozhodovacom procese nefiguruje.

Ako dodal, po prijatí demisie prezidentkou Zuzanou Čaputovou sa z ministerského kresla vráti do NR SR a bude si uplatňovať mandát poslanca. "Je to teraz taká úloha, zvládnuť to, aby som zanechal čistý stôl. Pevne verím, že novému ministrovi alebo ministerke budem odovzdávať všetko tak, ako sa patrí a potom už vstúpim do nového obdobia," okomentoval Mičovský.

Mičovský podľa svojich slov uvíta ako svoju náhradu kohokoľvek, kto bude spôsobilý a lepší minister, než bol on sám. Svoje pôsobenie hodnotí ako veľmi zaujímavú životnú etapu, ktorá mu priniesla veľa podnetov. "Myslím, že aj keď to hodnotia médiá rôzne, hanbu som si neurobil, aj keď výstupy a výsledky z tohto pôsobenia v rezorte ešte len prídu," poznamenal minister s tým, že dedičstvo, ktoré ho na poste ministra čakalo, nebolo jednoduché a mnoho vecí sa podarilo napraviť dobrým spôsobom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá