V niektorých okresoch pokračovalo testovanie. Pozitivita klesla

V niektorých okresoch pokračovalo testovanie. Pozitivita klesla
Zdroj foto: TASR
V okrese Myjava, ktorý ako jeden z troch okresov patrí podľa Covid automatu do druhého stupňa varovania, pokračovalo testovanie v oboch mestách kraja. V Myjave bola pozitivita 0,12 percenta, v Brezovej pod Bradlom miera pozitivity predstavovala 1,17 percenta.

Mesto Myjava pripravilo v piatok štyri odberné miesta prevádzkované samosprávou. "Možnosť otestovať sa využilo 2078 ľudí, čo je o 342 menej, ako pred týždňom. Antigénové testy zachytili tri pozitívne prípady, čo predstavuje pozitivitu na úrovni 0,14 percenta," uviedol hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

Okrem toho bolo odberné miesto na štadióne otvorené v pondelok, navštívilo ho 481 ľudí a z nich nebol nikto pozitívny. "Bez pozitívnej indikácie bolo aj testovanie účastníkov futbalového zápasu realizované v nedeľu (30. 5.). Za celý týždeň tak na testovanie prišlo 2559 ľudí, traja mali pozitívny test a pozitivita dosiahla hodnotu 0,12 percenta. V predošlom týždni to bolo 0,37 percenta," doplnil Hrin.

V Brezovej pod Bradlom testovali v nedeľu. "V meste sme testovali na Covid-19 poslednýkrát. Spolu sme otestovali 599 ľudí, z toho pozitívni boli siedmi. Miera pozitivity predstavovala 1,17 percenta," informovalo mesto.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá