Tak takto?!: Možno rozdielne zaobchádzať so zaočkovanými a nezaočkovanými?

Tak takto?!: Možno rozdielne zaobchádzať so zaočkovanými a nezaočkovanými?
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Výhody pre očkovaných proti Covidu-19 a obmedzenia pre neočkovaných sú čoraz častejšie témou diskusií o ďalšom nastavení pravidiel v bežnom živote počas pandémie. Politici hľadajú riešenia, či by štát nejakým spôsobom mal obmedzovať, alebo naopak, zvýhodňovať občanov, ktorí sa rozhodli zaočkovať, či neočkovať.

Politik Ondrej Dostál (SaS) si dokonca myslí, že očkovanie by malo byť povinné a za nedodržanie povinnosti by sa mali ukladať sankcie. Jeho stranícka kolegyňa Jana Bittó Cigániková stojí na opačnom konci spektra s názorom, že štát by zákonmi a nariadeniami nemal zvýhodňovať či znevýhodňovať občanov podľa toho, či sú, alebo nie sú zaočkovaní.

Právnici upozorňujú, že rozdielne zaobchádzanie napĺňa znaky diskriminačného konania. Medzi zvýhodňovaním zaočkovaných obyvateľov a diskrimináciou nezaočkovaných je veľmi tenká hranica.

Témou dnešnej relácie Tak takto?! o 12:30 bude očkovanie a jeho právne aspekty. Hostkou Anky Žitnej bude bývalá zástupkyňa Slovenska pred Európskym súdom pre ľudské práva, právnička Marica Pirošíková.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá