Progresívne Slovensko opäť hovorí o Sputniku: Posledná výzva príčetným ministrom

Progresívne Slovensko opäť hovorí o Sputniku: Posledná výzva príčetným ministrom
Zdroj foto: TASR/AP
Mimoparlamentné Progresívne Slovensko vyzýva vládu SR, aby s očkovaním vakcínou Sputnik V počkala až do schválenia Európskou liekovou agentúrou. Informoval o tom Radovan Choleva, riaditeľ komunikačného oddelenia PS.

"Je to posledná výzva pre príčetných ministrov vlády, aby nepodľahli tlaku jedného bývalého premiéra. Pravidlá musia platiť pre každého rovnako a keď museli prejsť testovaním EMA všetky ostatné vakcíny, nevidíme dôvod na to, aby práve Sputnik V dostal takúto výnimku," zdôraznila predsedníčka PS Irena Bihariová. Tvrdí, že schválenie neregistrovanej vakcíny by znížilo dôveru v štát a jeho schopnosť zabezpečiť pre svojich občanov bezpečné a účinné očkovacie látky.

Prioritou by podľa Progresívneho Slovenska malo byť úsilie presvedčiť o potrebe zaočkovať sa čo najviac ľudí, napríklad užšou spoluprácou so všeobecnými lekármi. "V súčasnosti je už len minimum ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať výlučne vakcínou Sputnik V, a určite ich nie je jeden milión, o ktorom hovoril bývalý premiér Matovič," podotkla členka predsedníctva PS Lucia Plaváková.

Šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v utorok uviedol, že vláda by mala na stredajšom rokovaní rozhodnúť o očkovaní vakcínou Sputnik V.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá