Heger prehovoril o tajnom stretnutí v SIS, kritizoval Fica a Pellegriniho

"Túto mimoriadnu schôdzu v skutočnosti vyvolal strach, strach Roberta Fica a Petra Pellegriniho," povedal premiér Eduard Heger na tlačovej besede k mimoriadnej schôdzi parlamentu o tajnom stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v priestoroch SIS.

Poslanci mimoriadne rokovanie súvisiace s utajeným stretnutím v budove SIS prerušili. Plénum odsúhlasilo návrh, aby bol na rokovaní prítomný aj exšéf SIS Vladimír Pčolinský, ktorý je aktuálne vo väzbe.

Občania môžu pokojne spávať

"Dobre vedia, že ja nebudem porušovať zákon, ani tu pred kamerami aj v pléne NR SR a nebudem rozprávať informácie, ktorých som prijímateľom zo zákona, tak ako boli ich prijímateľmi aj oni," odkázal Heger lídrom strán Smer-SD a Hlas.

"Stretnutie, ktoré sa uskutočnilo, a v prípade potreby sa uskutoční znovu, a uskutoční sa aj v iných formátoch, pretože my problémy riešime, my nebudeme tvrdiť, že skutky sa nestali, my nebudeme dávať ako pštrosy hlavy do piesku," uistil Heger. Zdôraznil, že vláda koná v záujme občanov a v záujme ich bezpečnosti.

"Ubezpečujem občanov o tom, že problémy riešime. Áno, občania môžu pokojne spávať," odpovedal Heger na otázku novinárov, či sa na stretnutí preberali závažné veci a či sa občania majú obávať ovplyvňovania vyšetrovaní. Deklaroval, že garantuje fungovanie právneho štátu.

Pčolinského preberú na koaličnej rade

Heger povedal, že o návrhu priviesť do pléna NR SR exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského a o konkrétnom postupe sa budú rozprávať na koaličnej rade. Neodpovedal na otázku, či by súhlasil s tým, aby Pčolinský prišiel do pléna. Označil to za hypotetickú otázku.

Poslanci Národnej rady SR rokovali v utajovanom režime o stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby. Mimoriadnu schôdzu NR SR inicioval opozičný Smer-SD. Strana chcela, aby na nej premiér vysvetlil "tajné stretnutie" predstaviteľov štátu v SIS a tému rokovaní.

Na stretnutí na pôde SIS v pondelok 17. mája sa malo zúčastniť približne desať ľudí vrátane najvyšších ústavných činiteľov. Témou malo byť podozrenie, že vyšetrovanie niektorých veľkých korupčných káuz môže byť zmanipulované. Médiá informovali, že v tejto súvislosti sa mal spomínať aj prípad exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá