Poslanci chcú v parlamente Pčolinského. Kollár to nevidí reálne

Poslanci chcú v parlamente Pčolinského. Kollár to nevidí reálne
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) si myslí, že je nemožné, aby na utajované rokovanie parlamentu doviedli z väzby bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

"Ja si viem predstaviť všetko, aj toto si viem predstaviť, ale myslím si, že je to nemožné," povedal Kollár. Hoci Vladimír Pčolinský na predmetnom tajnom rokovaní v SIS nebol, mal by podľa Kollára k tomu čo povedať. Naznačil, že vynesenie informácií z rokovania a o priebehu schôdze by mohlo byť porušenie zákona.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa k prerušeniu mimoriadnej schôdze nechcela vyjadriť. Špekulácie o možnostiach dovezenia niekoho z väzby na rokovanie treba podľa nej dať teraz bokom.

Parlament si môže odhlasovať čokoľvek

Kollár v súvislosti s hlasovaním o návrhu na privezenie exšéfa SIS poznamenal, že plénum si môže odsúhlasiť čokoľvek. Na margo mimoriadnej schôdze dodal, že bude pokračovať až do prerokovania jej jediného bodu a skončí sa po vystúpení všetkých, ktorí sa chceli do diskusie zapojiť.

Po tejto schôdzi by mala pokračovať riadna májová schôdza. Na jej programe je ešte voľba podpredsedu parlamentu a predsedu sociálneho výboru, ale aj rokovanie o novelizácii rozpočtu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá