Podkonický: Zdolať Rusov je pre nás veľká vec. Určite nám to dodá sily do turnaja

TA3 TASR
24.5.2021 18:23

Slovenskí hokejisti podali na Majstrovstvách sveta v Lotyšsku ďalší skvelý výkon. Po výhre nad Bieloruskom a Veľkou Britániou si pripísali víťazstvo aj v zápase s favorizovaným Ruskom. V tabuľke základnej A-skupiny tak majú plný počet 9 bodov a sú na vedúcej priečke.

Podkonický: Zdolať Rusov je pre nás veľká vec. Určite nám to dodá sily do turnaja
TASR/Jaroslav Novák

Skvelá hra Slovákov

Obranca Martin Gernát, strelec víťazného gólu tvrdí, že cieľom bolo hrať agresívne a tvrdo. "Chceli sme hrať náš hokej, rýchly hokej a dlho držať vyrovnaný stav. Postupne sme sa dostávali do tlaku, vytvorili sme si aj šance. Strelený gól nás nakopol. Po ňom sme si povedali, že sa s nimi dá hrať. Chceli sme hrať agresívne, tvrdo. Dohrávali sme súboje, po ktorých sme získavali puky.

Aj vďaka tomu sme vyhrali. Neriešili sme, koľko bodov budeme mať po troch zápasoch, chceli sme ísť od zápasu k zápasu. Sme však šťastní, že máme 9 bodov. Musíme si vážiť to, kde sme teraz, ale ešte nie je koniec. Ešte nás čakajú štyri zápasy v skupine a všeličo sa môže zvrtnúť. Musíme ísť naďalej od zápasu k zápasu."

Víťazné prvé tri zápasy

Asistent trénera Andrej Podkonický pochválil štyroch debutantov, ktorí hrali prvý zápas na podobnom turnaji. "Sme veľmi spokojní. Od začiatku zápasu sme predvádzali bojovný výkon. Vedeli sme, že Rusi výborne korčuľujú a sú silní v súbojoch jeden na jedného. Chceli sme sa im vyrovnať a to sa nám podarilo. Gratulujem tímu k skvelému výsledku.

Zdolať Rusov je pre nás veľká vec, určite nám to dodá sily do turnaja, ktorý bude ešte dlhý. Asi nikto nečakal, že vyhráme prvé tri zápasy, ale hráči si to zaslúžili za tvrdú prácu. Štyria debutanti, ktorí dnes odohrali prvý zápas na MS, podali veľmi dobrý výkon na to, že hrali prvý zápas na takomto turnaji. Máme mladý tím a hráči výkonmi na ľade ukazujú, že si nomináciu zaslúžili."

Splnený sen

Milošovi Kelemenovi sa podarilo v zápase streliť prvý gol.  "Výborný pocit, jeden zo splnených snov, zvlášť proti Rusku. Som rád, že mi to padlo. So spoluhráčmi z útoku sa poznáme už dlhšie, všetci sme rýchli a vieme si to hodiť."

Boli sme vyrovnaný súper

Hudáček mal najviac práce v úvodnej tridsaťminútovke, potom Slováci ruskú ofenzívu postupne otupili. V prvej tretine zmaril slovenský brankár nájazd Šalunova, čo bol jeden z kľúčových momentov zápasu. "Bol to jeden z kľúčových zákrokov, ale mňa potešil ešte viac zákrok v druhej tretine, keď išla krížna prihrávka na Šalunova. Vyrážačkou som skočil po jeho strele, tento bol tiež dôležitý.

V zápase som sa cítil dobre, nemali sme čo stratiť. Najviac ma teší, že to nebolo o tom, že by sme sa len bránili, boli sme vyrovnaný súper a fanúšikom doma sa tento zápas musel páčiť," uviedol slovenský brankár.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok