Ministerstvo sa bráni: Rázsochy sú jednou z priorít

Ministerstvo sa bráni: Rázsochy sú jednou z priorít
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa projektu nemocnice Rázsochy sa nachádza vo finálnej fáze hodnotenia žiadostí. Nová univerzitná nemocnica v Bratislave je jednou z priorít ministerstva zdravotníctva.

Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová to uviedla v reakcii na pondelkové slová exministra zdravotníctva a predsedu mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáša Druckera.

"Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) priebežne navštevuje nemocnice a posudzuje už existujúce projekty," priblížila hovorkyňa. Odborníci z rezortu tiež podľa nej plnohodnotne analyzujú trh a možnosti.

Plán obnovy podľa hovorkyne prináša reštart zdravotníctva a znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície. "Faktom je, že slovenské zdravotníctvo sa dlhé roky borilo v problémoch. Chronická zadlženosť nemocníc či kopiace sa faktúry po lehote splatnosti si vyžadujú zásah a systematické riadenie," skonštatovala Eliášová.

Reformy v pláne obnovy

Poukázala na reformy, ktoré plán obnovy zahŕňa. Ide napríklad o optimalizáciu siete nemocníc, reformu prípravy investičných projektov v zdravotníctve, centralizáciu riadenia najväčších nemocníc či novú definíciu neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Na reformy má následne nadviazať investičná činnosť. "Rokuje sa zároveň o ďalších zdrojoch na výstavbu zdravotníckych zariadení z nového eurofondového obdobia," doplnila.

Drucker v pondelok upozornil na ohrozenie projektu výstavby nemocnice Rázsochy. Hrozí podľa neho, že "Rázsochy nebudú". Žiadal o jasné zaujatie stanoviska, či štát chce pokračovať vo výstavbe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá