Rázsochy nebudú? Exminister zdravotníctva chce od Hegera jasnú odpoveď

Aktualizované:
Exminister zdravotníctva a predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker sa obáva o budúcnosť projektu výstavby nemocnice Rázsochy. Hrozí podľa neho to, že "Rázsochy nebudú".

Žiada o jasné zaujatie stanoviska, či štát chce pokračovať vo výstavbe. Apeluje na prípravu projektovej dokumentácie, aby projekt splnil predpoklady na čerpanie financií z plánu obnovy. Upozornil na to na pondelkovej tlačovej konferencii.

Chce Heger laškovať s Pentou?

"Chcem požiadať nového predsedu vlády, aby jasným signálom potvrdil, či štát chce stavať Rázsochy alebo nechce, či chce laškovať s Pentou o kúpe Borov (súkromná nemocnica Bory, poznámka TASR), alebo nechce," povedal Drucker.

Hoci súkromnú nemocnicu považuje za dobrý projekt pre hlavné mesto, zdôraznil, že nemôže nahradiť Rázsochy. Nespĺňa totiž požiadavky na univerzitnú nemocnicu.

Chce kontrolu projektu

Pre ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) by mal byť podľa Druckera projekt prioritou. Je presvedčený o potrebe zamestnať tím na prípravu projektovej dokumentácie. Má sa tak zabezpečiť úspešné čerpanie financií na nemocnicu prostredníctvom plánu obnovy.

Drucker sa plánuje tiež písomne obrátiť na predsedníčku parlamentného zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú (SaS) s podnetom, aby poslanci skontrolovali vývoj projektu.

Na ministerstve hodnotia žiadosti

"Verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa projektu v projekte Rázsochy aktuálne nie je ukončené. Proces sa nachádza vo finálnej fáze hodnotenia žiadostí. Nová Univerzitná nemocnica v Bratislave je jednou z priorít ministerstva zdravotníctva," uviedla v reakcii Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva.

"Plán obnovy prináša reštart nášho zdravotníctva a znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície. Úžitok z Plánu obnovy tak budú mať pacienti i samotní zdravotníci bez ohľadu na to, v akej právnej forme zdravotnícke zariadenie poskytuje zdravotnú starostlivosť," dodala.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá