Slovensko vstúpilo do zápasu s Veľkou Britániou. Po druhej tretine vedieme 2:1

TA3
23.5.2021 10:39

Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpili v nedeľu na svoj druhý zápas v A-skupine MS v Rige proti Veľkej Británii v rovnakej zostave ako v úvodnom víťaznom dueli s Bieloruskom (5:2). V bránke sa opäť predstavil Branislav Konrád, v prvej formácii hrali obrancovia Martin Gernát a Mislav Rosandič a útočníci Róbert Lantoši, Marek Hrivík a Peter Cehlárik.

TASR/Jaroslav Novák

Veľká Británia - Slovensko 1:2

Slovensko skóruje už v prvej minúte, gól zaznamenal Marek Hrivík, asistenciu si pripísal Róbert Lantoši.

Tímy vykorčuľovali na ľad v týchto zostavách:

Veľká Británia: Bowns - Richardson, Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Clements, Swindlehurst – Hammond, Dowd, Lake – Perlini, Kirk, Connolly – Lachowicz, Duggan, Betteridge – Myers, Ferrara, J. Phillips – Davies

SR: Konrád – Gernát, Rosandič, Nemec, Ďaloga, Grman, Jánošík, Gachulinec, Kňažko – Lantoši, Hrivík, Cehlárik – Pospíšil, Krištof, Skalický – Studenič, Roman, Faško-Rudáš – Slafkovský, Sukeľ, Liška

Druhá tretina

Na začiatku druhej tretiny opúšťa našu bránu kvôli zdravotným problémom Branislav Konrád, chytá tak Július Hudáček. V 22. minúte sa však Británii podarilo vyrovnať na 1:2. O dve minúty neskôr sa však strelecky opäť presadil náš tím a opäť sa dostávame do vedenia vďaka Lantošimu, asistoval mu Cehlárik.