Agrokomplex otvára prvú zo svojich tradičných výstav

Agrokomplex otvára prvú zo svojich tradičných výstav
Zdroj foto:
Výstavisko Agrokomplex bude po dlhej dobe opäť otvorené pre návštevníkov.

Protiepidemické opatrenia doposiaľ neumožňovali organizovanie hromadných podujatí, preto museli byť viaceré tradičné, ale aj plánované nové výstavy preložené na neskorší termín alebo boli úplne zrušené. Dočasným náhradným riešením bolo presunutie obchodných rokovaní do online priestoru. Ten však neposkytuje výhody, ktoré reálna výstava pre vystavovateľov i návštevníkov bezpochyby má. A tým je najmä fyzické predstavenie produktov a osobné jednanie, ktoré online výstavy poskytnúť nedokážu.

Prvou „výstavnou lastovičkou“ bude v roku 2021 obľúbená Gardenia. Pestrofarebné kvety, planty, bylinky, jahodové priesady, ovocné stromčeky a kríky, ale aj potreby pre záhradkárov nájdu návštevníci od 21. do 22. mája na nitrianskom výstavisku Agrokomplex. Gardenia je najfarebnejšou výstavou roka, ktorá doslova nabíja ľudí tak veľmi potrebnou pozitívnou energiou.

Návštevníci výstavy Gardenia budú môcť obdivovať aj nové interaktívne výstavy v pavilóne C. V tomto prípade určite platí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Svetelné inštalácie, interaktívne prvky, moderné technológie, trickartové obrazy, ale aj izby popierajúce gravitáciu, budú obdivovať nie len deti, ale zaiste zaujmú aj dospelých. Každá časť výstavy nesie v sebe určité posolstvo.

Úvodná expozícia „Život s Covidom“ má návštevníkom pripomínať víťazstvá, ktoré si spoločnosť za obdobie posledných mesiacov vybojovala. Je to najmä dôležitosť sociálnych väzieb, cena času stráveného s rodinou, uvedomenie si významu slov pokora, spolupatričnosť a trpezlivosť.

Stála výstava Programu rozvoja vidieka sa obsahovo venuje najmä významu poľnohospodárstva a potravinovej sebestačnosti našej krajiny. Informácie sú návštevníkom sprostredkované interaktívnou, poučnou a pútavou formou. Prostredníctvom tzv. mappingu uvidia návštevníci rásť koreňovú zeleninu, zoznámia sa s možnosťami efektívneho zavlažovania a hospodárenia s vodou. Dych berúci zážitok ponúka audio-vizuálna show, v rámci ktorej stojí návštevník v obrovskej sukni, na ktorú je premietaná téma dozrievania plodín, žatva, ale i krásne folklórne ornamenty.

Veselé spomienky si návštevníci odnesú z rôznych fotopointov. Trickartový obraz ich prenesie na jazyk kravy, vyfotia sa pri „kŕmení“ obrovského svišťa a vďaka dômyselnému usporiadaniu architektonických prvkov budú „lietať“ po cyklotrasách. Optické ilúzie popierajúce gravitačný zákon sú ďalším originálnym prvkom expozícií Programu rozvoja vidieka. Stačí sa len vyfotiť, fotografiu v editore otočiť o 180 stupňov a úžasná fotografia je na svete!

Výstava Gardenia potrvá od 21. do 22. mája a bude otvorená od 9:30 do 17:30 hod.
Interaktívne expozície v pavilóne C budú návštevníkom prístupné zdarma.i

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá