NAKA zadržala osem ľudí pre korupciu, medzi nimi je opäť Kvietik

Aktualizované:
Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom. Potvrdil to Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

Finančník Martin Kvietik bol opätovne zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou a aktuálne s ním prebieha výsluch. Potvrdil to jeho obhajca Dušan Ivan s tým, že jeho klient nové obvinenia odmieta.

"Som na výsluchoch spoluobvinených Martina K. v novej veci. Ide o údajnú korupciu na Slovenskom pozemkovom fonde," uviedol obhajca.

"Ide o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," dodal Slivka. Podľa televízie Markíza by medzi zadržanými mal byť aj finančník Martin Kvietik.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR podľa hovorcu Daniela Hrežíka zatiaľ nemá bližšie informácie a ani mená osôb, ktorých sa predmetná záležitosť dotýka. Slovenský pozemkový fond ako inštitúcia podľa neho koná samostatne, dianie vo fonde však agrorezort rozhodne zaujíma.

"Orgány činné v trestnom konaní majú našu podporu a plnú dôveru v to, že očistia túto krajinu od nekalých praktík a korupcie, voči ktorej má vedenie MPRV SR nulovú toleranciu," podčiarkol hovorca agrorezortu.

"Veríme preto, že činnosť NAKA je opodstatnená a ministerstvo, ako aj verejnosť sa dozvedia bližšie informácie hneď, ako to bude možné," dodal Hrežík.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá