Najvyšší súd nezmenil dôvody väzby Jankovskej a Molnára

Aktualizované:
Najvyšší súd nezmenil dôvody väzby Jankovskej a Molnára
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Dôvody väzby bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej a bratislavského krajského exsudcu Richarda Molnára sa nemenia.

Najvyšší súd SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica, ako nedôvodnú. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

Hovorkyňa dodala, že Najvyšší súd SR nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených na ďalšiu stíhanú trestnú činnosť v kauze Víchrica, "keďže už skorším rozhodnutím súdu bola u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka".

Obvinenia oboch sa týkajú akcií Búrka a Víchrica, v rámci ktorých ich pre korupčné správanie zadržala Národná kriminálna agentúra.

Po prepustení ju opäť zadržali

Monika Jankovská je vo väzbe od marca minulého roka. Najvyšší súd SR ju po zaplatení peňažnej záruky na začiatku marca 2021 prepustil na slobodu a nariadil jej kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom. Okamžite po prepustení však bola zadržaná a v súčasnosti je väzobne stíhaná v rámci kauzy trenčianskeho baru Fatima. V polovici marca o tom rozhodol Krajský súd v Trnave. V súčasnosti je hospitalizovaná vo väzenskej nemocnici v Trenčíne na psychiatrickom oddelení.

Obhajca bývalej štátnej tajomníčky Peter Erdös pre TASR potvrdil, že Okresný súd v Trenčíne má vo štvrtok rozhodovať o jej žiadosti o prepustenie z väzby.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá