Voda s citrónom dokáže divy: Detoxikuje, dodáva energiu a omladzuje pleť

Voda s citrónom dokáže divy: Detoxikuje, dodáva energiu a omladzuje pleť
Zdroj foto: Pixabay/fabyloveyop
Obohaťte svoj ranný pohár vody plátkom citróna alebo jeho vytlačenou šťavou a telo sa vám poďakuje. Jednoduchý zvyk dokáže pri dlhodobom užívaní zlepšiť trávenie, podporiť imunitu aj prospieť pokožke.

Pridanie citróna do vody vám poskytne živiny, ako sú vitamín C, železo, vápnik, draslík či vláknina. Pre telo znamená v prvom rade zdravotnú prevenciu, no blahodarný vplyv tým nekončí.

Citrón a zdravie

Voda ochutená citrusom pôsobí preventívne proti infekciám močového ústrojenstva, prispieva k zníženiu rizika mŕtvice, výborne detoxikuje a čistí organizmus, ďalej pôsobí protizápalovo na kĺby, zlepšuje dýchanie, výkon mozgu a dokonca znižuje horúčku. Hoci to nie je všeliek, zaviesť pitie vody s citrónom do svojej každodennej rutiny vám nemôže uškodiť.

Najčastejšie sa odporúča vytlačiť šťavu do pohára s vlažnou až teplou vodou a vypiť hneď ráno po prebudení. Preberie vás to lepšie ako káva!  Ak si pripravíte rovnaký pomer vody a citrónovej šťavy, vypijete vlastne prírodnú, antibakteriálnu ústnu vodu.

Citrónová voda pre krásu

O množstve tekutín, ktoré máme denne vypiť, sa hovorí mnoho. Niekedy je však obyčajná voda „nudná“ a citrón vám ju pomôže ochutiť natoľko, že nebudete mať problém s dvomi litrami denne, čo sa prejaví i na hydratovanej pleti. Efektom bude čistá pokožka aj miernejšie známky starnutia vrátane redukcie jemných vrások.

Dôvodom sú antioxidanty obsiahnute v citróne, ktoré pleť chránia pred škodlivými voľnými radikálmi. Vitamín C je tiež všeobecne prospešný pre elasticitu pokožky a znižuje jej farebné nerovnosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá