V Spišskom Hrušove utiekol väzeň, slobodu si dlho neužil

V Spišskom Hrušove utiekol väzeň, slobodu si dlho neužil
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Z výkonu práce v obci Spišský Hrušov v okrese Spišská Nová Ves v piatok utiekol väzeň. Polícia vykonanými opatreniami v krátkom čase hľadanú osobu vypátrala. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

„Väzňa na úteku zadržali príslušníci odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi okolo 15.15 h v okolí železničnej stanice v obci Spišské Vlachy a následne eskortovali na útvar Policajného zboru na realizáciu potrebných úkonov. Po ich vykonaní bola osoba odovzdaná príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ uviedla Mésarová.

Po úteku väzňa a požiadavke o súčinnosť zo strany ZVJS polícia realizovala opatrenia od 14.17 h. Operačné stredisko vyrozumelo všetky policajné hliadky v priamom výkone služby, o spoluprácu boli požiadaní aj kolegovia z prešovského krajského policajného riaditeľstva. „Opatrenia polície boli zamerané na oblasť v okolí miesta úteku väzňa, jeho širšieho okolia, príjazdových ciest, železničné stanice, ako aj v mieste trvalého pobytu hľadanej osoby v Prešovskom kraji,“ konštatovala hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá