Proces s hrobárom sátorovcov pokračuje, obžalovaný je z piatich vrážd

Proces s hrobárom sátorovcov pokračuje, obžalovaný je z piatich vrážd
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pokračuje od utorka proces s Lehelom Horváthom, ktorý je označovaný za hrobára zločineckej skupiny sátorovcov. Čelí obžalobe z piatich vrážd.

Pojednávanie je naplánované aj na stredu. Počas dvoch dní sú predvolaní ako svedkovia viacerí odsúdení členovia skupiny sátorovcov. Lehel Horváth je aktuálne väzobne stíhaný. Špecializovaný trestný súd koncom februára zamietol jeho žiadosť o prepustenie.

Lehel Horváth je okrem vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi zavraždenými je bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Horváth v roku 2010 priznal. Telo sa nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Lehel Horváth ho mal zavraždiť v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny. Prvej vraždy Čabu Kariku sa mal dopustiť už v roku 2003. Obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. Pojednávania sú naplánované pred Špecializovaným trestným súdom na apríl a máj. Proces sa začal v polovici februára tohto roku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá