Kolosálna zrada? Cigániková hovorí o Matovičových sľuboch Remišovej

Kolosálna zrada? Cigániková hovorí o Matovičových sľuboch Remišovej
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková zo SaS v súvislosti s aktuálnou koaličnou krízou tvrdí, že v poslednom období vidí "veľký rétorický obrat" u šéfky strany Za ľudí a vicepremiérky Veroniky Remišovej.

Obetovanie koaličného partnera?

Podľa Bittó Cigánikovej sa za pár dní jej komunikácia posunula a otočila. Hovorí o šumoch, že mal premiér Matovič niečo strane Za ľudí sľubovať za obetovanie koaličného partnera a podobne. "Verím, že je to len komunikačný šum, lebo inak by to bola kolosálna zrada," uviedla. Dúfa, že Remišová niečoho takého schopná nie je.

Poslanci zo strany Za ľudí už počas dňa viackrát odmietli rôzne špekulácie. Naďalej trvajú na zotrvaní v štvorkoalícii a výmene na poste premiéra. Predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská zopakovala toto stanovisko predsedníctva strany. Hovorila aj o jednote strany v tomto postoji.

Podpredseda strany a parlamentu Juraj Šeliga dodal, že vo štvrtok večer majú stretnutie s premiérom. Všetko ostatné označil za špekulácie. Pripomenul, že so 76 poslancami sa dá len ťažko vládnuť, bolo to podľa neho vidno aj vo štvrtok ráno, keď chýbali poslanci a parlament nebol uznášaniaschopný.

Trojkoalícia by podľa Sulíka bola neférová

Ak by sa partneri dohodli na zotrvaní v trojkoalícii, predseda SaS a vicepremiér Richard Sulík by to nepovažoval za férové. Pripomenul, že práve strana Za ľudí ako prvá vetovala nákup vakcíny Sputnik V, odišiel jej koaličný poslanec a následne mala predsedníctvo.

"Keď sa Igor Matovič rozhodne opustiť post predsedu vlády, tak potom my nebudeme odchádzať z koalície. To je pointa, to hovoríme od začiatku," uviedol Sulík. Dodal, že do budúcej stredy čakajú, ako sa premiér rozhodne. V utorok 23. 3. chce však požiadať o termín prijatia prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.

V súvislosti s možnosťou, že po odchode SaS bude vláda pokračovať aj v trojkoalícii, uviedol, že v politike treba rátať so všetkým. "Ak budúca koalícia nebude potrebovať pevný jednotný klub so silou 13 poslancov a bude vládnuť so 75 alebo 76 poslancami, a v strane Za ľudí si povedia, že to je takto v poriadku, tak to bude nová politická realita," uviedol.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá