Šéfa tajných Pčolinského stíhajú, SIS funguje bez problémov ďalej

Šéfa tajných Pčolinského stíhajú, SIS funguje bez problémov ďalej
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Slovenská informačná služba si aj po zadržaní, obvinení a neprávoplatnom väzobnom stíhaní svojho riaditeľa Vladimíra Pčolinského plní svoje povinnosti. Činnosť služby je zabezpečená v plnom rozsahu jej zákonom ustanovených úloh. Uvádza sa v stanovisku služby zverejnenom v utorok na jej webovej stránke.

"SIS si aj naďalej plní svoje povinnosti, ktoré jej ako štátnemu orgánu SR vyplývajú z ustanovení všeobecne záväzných právnych predpisov, ako aj záväzky vyplývajúce zo spolupráce so zahraničnými partnerskými spravodajskými službami. Riadenie SIS je zabezpečené v súlade so štatútom SIS, schváleným vládou SR, internými organizačnými predpismi a povereniami na zastupovanie riaditeľa SIS," uvádza sa v stanovisku.

To je pritom realizované námestníkmi SIS v rozsahu ich riadiacich kompetencií. "Uvedené skutočnosti boli zo strany SIS prezentované 15. marca aj Osobitnému kontrolnému výboru Národnej rady SR na kontrolu činností SIS," uvádza sa v stanovisku.

Predseda Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS Marián Saloň (Smer-SD) v pondelok (15. 3.) po mimoriadnom rokovaní výboru priblížil, že námestníci majú z titulu svojich poverení kompetencie nastavené tak, že v plnom rozsahu dokážu zabezpečiť chod služby, čo sa týka pôsobenia doma alebo v zahraničí.

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA 11. marca v skorých ranných hodinách. Obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40-tisíc eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Skutok sa mal stať v auguste minulého roka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá