Otázku odchodu Mičovský považuje za predčasnú, chce jednať s premiérom

Otázku odchodu Mičovský považuje za predčasnú, chce jednať s premiérom
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Otázka ohľadom odstúpenia z funkcie je v tejto chvíli predčasná. Uviedol to minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽANO) v súvislosti s Plánom obnovy, ktorého návrh v medzirezortnom pripomienkovom konaní nepočíta so žiadnymi prostriedkami pre agrosektor.

"Mojou prvoradou úlohou je teraz stretnúť sa s premiérom a prejednať s nim možnosť získania finančných prostriedkov z Plánu obnovy. Rokovanie k Plánu obnovy nie je ukončené a za náš rezort určite predložíme zásadné pripomienky," avizoval minister. Chýbajúce prostriedky pre agrorezort kritizoval Mičovský už skôr počas týždňa. Nevylúčil v tejto súvislosti ani možnosť demisie.

"Realita je v tejto chvíli taká, že tá moja stolička sa trasie. Ja som to už povedal, že keď tá miliarda eur (z Fondu obnovy) nebude, tak nemám veľmi na tomto mieste čo robiť. Rozhovory nie sú uzavreté. Musím povedať, že v tejto chvíli je to pripomienkové konanie, ktoré vôbec nepočíta s prostriedkami v našom rezorte a vyzerá to nie dobre," upozornil v našej diskusnej relácii Téma dňa.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá