Premiérova výmena nič nezmení, obáva sa Kollár. Odmieta zatvárať fabriky

7.3.2021 12:21

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) si myslí, že výmenou Igora Matoviča (OĽANO) na poste premiéra by sa nemuselo nič zmeniť. Poukázal na predchádzajúcu vládu a spoluprácu Roberta Fica s Petrom Pellegrinim. Myslí si však, že istá zmena je nutná.

Nevie si predstaviť, že na Slovensku by sa na dva týždne zatvorili fabriky. "Takto by sme iba poškodili ekonomiku a všetci vieme, že odtiaľto sa to nešíri," povedal. Vyjadril sa aj k zaočkovaniu vakcínou, ktoré podstúpil tento týždeň. Dostal vakcínu Pfizer, no vraj si ju sám nevybral. "Keby mi dali Sputnik, zaočkoval by som sa Sputnikom."

Kollár pripustil, že riešením aktuálnej napätej politickej situácie môže byť rekonštrukcia vlády. "Jediným riešením je vrátiť sa späť k tomu, prečo sme šli do politiky," skonštatoval Kollár. Pripomenul, že v stredu (10. 3.) čaká hnutie Sme rodina zasadnutie predsedníctva. Po ňom si chce šéf parlamentu zavolať všetkých koaličných partnerov a hľadať riešenie. "Musíme si sadnúť, vypustiť emócie a Matovič s Richardom Sulíkom (SaS) by si mali vstúpiť do seba," dodal Kollár.

Scenár menšinovej vlády jednoznačne odmietol. Priznal však, že postoj strany SaS k ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu (OĽANO) a snahu o jeho odvolanie považuje za zvláštne. "Keď chcel Krajčí pred Vianocami sprísňovať opatrenia, oni chceli otvárať prevádzky. Po mieste ministra tak volajú tí, ktorí mu nijako nepomohli," skonštatoval Kollár.

Dovoz neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik V považuje za veľmi dobrý krok. Odmieta však v súčasnosti nastavené pravidlo, že za očkovanie by mal niesť zodpovednosť lekár. "Za to musí niesť zodpovednosť štát," zdôraznil Kollár. Na záver dodal, že ak bude vláda rozhodovať o zavedení tvrdého lockdownu od 21. marca, jeho hnutie a ministri to nepodporia.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok