Televízia TA3 naďalej s vysokou sledovanosťou, uspela aj v prieskume objektívnosti

Televízia TA3 naďalej s vysokou sledovanosťou, uspela aj v prieskume objektívnosti
Zdroj foto: TA3
Sledovanosť televízie TA3 a návštevnosť webu TA3.com boli na vysokých úrovniach aj vo februári. Posilnili sa nielen oproti priemeru za rok 2020, kedy TA3 zaznamenala historicky najvyššiu sledovanosť, ale aj medziročne oproti februáru 2020, kedy sa konali parlamentné voľby.

Televízia TA3 má podľa prieskumu Agentúry Median SK druhé najobjektívnejšie televízne spravodajstvo na Slovensku. Za najobjektívnejšie označilo 24,3 % opýtaných spravodajstvo RTVS. Na druhom mieste sa umiestnila televízia TA3 s 20,3%, čo je najvyšší výsledok TA3 od roku 2017.

Zvýšený záujem divákov na Slovensku o aktuálne dianie pokračoval aj v druhom mesiaci roka 2021. Televíziu TA3 si denne zaplo v priemere viac ako 1 milión divákov starších ako 12 rokov. Kumulatívny reach za týždeň bol takmer 2 milióny.

Priemerný denný podiel TA3 za minulý mesiac bol 3,5 %, spomedzi monitorovaných TV staníc až 5,6 %. Spravodajská televízia bola počas mesiaca až 570 minút jednotkou na televíznom trhu (takmer 10 hodín).

Top relácie a dni

Z relácií zaujali divákov najmä diskusie na témy pandémie a politickej situácie u nás. Najvyšší reach za mesiac dosiahla relácia V politike s Norom Dolinským (nedeľa 7.2.2021), v ktorej vystúpil premiér Igor Matovič a diváci si mohli pozrieť aj duel ministra práce Milana Krajniaka a jeho predchodcu Jána Richtera. Premiéru relácie si zaplo takmer 600 tisíc divákov a kumulatívny reach za premiéru a obe reprízy bol takmer 900 tisíc divákov.

Z ďalších relácií zaujalo Pozrime sa na to s Rasťom Ilievom na tému ruskej vakcíny Sputnik V (premiéra piatok 19.2. o 20:00 hod.). Kumulatívny reach dosiahol takmer pol milióna divákov.

Najsledovanejším programom podľa ratingu bola tlačová beseda vlády o spustení Covid automatu v piatok 5.2. o 19:20. Priamy prenos dosiahol rating 216 tisíc divákov.

Najvyšší podiel zaznamenala TA3 v stredu 3. februára (share za celý TV trh takmer 5 % a 7,7 % z monitorovaných TV staníc). Hlavnými témami, ktoré v daný deň rezonovali, boli úprava Covid automatu a otvorenie škôl.

Web TA3.com

Nadpriemer nezaznamenala len sledovanosť vysielania televízie TA3, ale aj web TA3.com. Počet zobrazení za február dosiahol takmer 11 miliónov (medziročný nárast o 104 %). Počet reálnych užívateľov bol viac ako 1,3 milióna (medziročný nárast o 68 %) a web TA3.com sa umiestnil na 17. mieste.

Aj na webe TA3.com najviac zaujali články o pandémii: Rozdelenie okresov podľa rizikovosti a uniknuté opatrenia na sprísnenie lockdownu:

Toto je 15 čiernych okresov. Hrozí tu najväčšie riziko nákazy

V niektorých okresoch sa bez testu nepohnete. Tu je ich zoznam

Uniknuté opatrenia sú pravdivé. Premiér opäť apeloval na zodpovednosť

Objektívne televízne spravodajstvo TA3

Televízia TA3 má podľa prieskumu Agentúry Median SK druhé najobjektívnejšie televízne spravodajstvo na Slovensku. Prieskum bol realizovaný v období október až december 2020 a zúčastnilo sa ho 2070 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Za najobjektívnejšie označilo 24,3 % opýtaných spravodajstvo RTVS. Na druhom mieste sa umiestnila televízia TA3 s 20,3%, čo je najvyšší výsledok TA3 od roku 2017. Nasledovala TV Markíza (20,2%) a TV JOJ (18,2%).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá