Takmer storočný princ Philip je v nemocnici. Necítil sa dobre

Britského 99-ročného princa Philipa hospitalizovali v londýnskej nemocnici po tom, ako sa necítil dobre. Oznámil to v stredu Buckinghamský palác.

Palác spresnil, že manžela britskej kráľovej Alžbety II. prijali v súkromnej Nemocnici kráľa Eduarda VII. v utorok večer, pričom malo ísť iba o "preventívne opatrenie" na odporúčanie princovho lekára. Predpokladá sa, že Philip zostane v nemocnici niekoľko dní na "pozorovanie a odpočinok".

Philip, známy aj ako vojvoda z Edinburghu, v roku 2017 ukončil svoje oficiálne kráľovské povinnosti a na verejnosti sa objavuje už iba zriedka. Princ sa počas súčasného koronavírusového lockdownu v Anglicku zdržiava spolu s panovníčkou na Windsorskom hrade západne od Londýna. Podľa nemenovaného zdroja z prostredia kráľovskej rodiny princ Philip nemá ochorenie súvisiace s koronavírusom a do nemocnice vkráčal bez cudzej pomoci. Priviezlo ho tam auto; nešlo o urgentný príjem, doplnila spravodajská stanica Sky News.

Kráľovná (94) zostala na Windsorskom hrade. Buckinghamský palác v januári potvrdil, že kráľovná Alžbeta II. a princ Philip dostali svoju prvú dávku protikoronavírusovej vakcíny. Philip v uplynulých rokoch prekonal niekoľko zdravotných problémov vrátane upchatej koronárnej tepny, zápalu močového mechúra či zhoršeného sluchu. Princ Philip oslávi 10. júna svoje 100. narodeniny.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá