Advokát žiada o prepustenie Kičuru, navrhol použitie náramku

Advokát žiada o prepustenie Kičuru, navrhol použitie náramku
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Obhajca expredsedu Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru Rastislav Palovič podal na Úrad špeciálnej prokuratúry žiadosť o prepustenie svojho klienta z väzby. Potvrdil to obhajca s tým, že zatiaľ nemá informácie o termíne výsluchu pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku.

"Napriek tomu, že súdy fakticky uzatvorili dôvodnosť väzby môjho klienta, som podal predmetnú žiadosť o prepustenie z väzby, a to z dôvodu, že všetci ťažiskoví svedkovia vo vzťahu k môjmu klientovi už boli vypočutí. To zoslabuje dôvodnosť jeho väzby natoľko, že ju je možné minimálne nahradiť ponúkanými inštitútmi v zmysle Trestného poriadku vrátane navrhovanej povinnosti podrobiť sa kontrole aj technickým zariadením, ľudovo povedané, náramkom," povedal advokát.

Kičura je vo väzbe od 23. apríla 2020, vlani v novembri Najvyšší súd rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021. Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá