V niektorých okresoch sa bez testu nepohnete. Tu je ich zoznam

Aktualizované:
V niektorých okresoch sa bez testu nepohnete. Tu je ich zoznam
Zdroj foto: TASR/František Iván (ilu)
Od stredy do nedele 7. 2. potrebujú obyvatelia viacerých okresov na vstup do zariadení, vrátane škôl a školských zariadení, negatívny PCR alebo antigénový test vykonaný najneskôr od 27. januára. Výnimku z testu majú deti do desať rokov alebo ľudia nad 65 rokov. Platia aj ďalšie výnimky. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva.

Nariadenie sa týka okresov Dunajská Streda, Topoľčany, Hlohovec, Partizánske, Šaľa, Komárno, Revúca, Galanta, Brezno, Levice, Zlaté Moravce, Bánovce nad Bebravou, Žarnovica, Medzilaborce, Košice – okolie, Nové Zámky, Trebišov, Rožňava, Krupina, Malacky, Pezinok, Žiar nad Hronom, Poltár, Trnava, Bytča, Senec, Humenné, Košice, Snina, Detva, Nové Mesto nad Váhom, Senica, Prievidza a Zvolen.

Nariadenie sa týka týchto okresov
Dunajská Streda,
Topoľčany,
Hlohovec,
Partizánske,
Šaľa,
Komárno,
Revúca,
Galanta,
Brezno,
Levice,
Zlaté Moravce,
Bánovce nad Bebravou,
Žarnovica,
Medzilaborce,
Košice – okolie,
Nové Zámky,
Trebišov,
Rožňava,
Krupina,
Malacky,
Pezinok,
Žiar nad Hronom,
Poltár,
Trnava,
Bytča,
Senec,
Humenné,
Košice,
Snina,
Detva,
Nové Mesto nad Váhom,
Senica,
Prievidza a Zvolen.

Vyhláška stanovuje, že aj vstup do priestorov zamestnávateľa je v spomínaných okresoch podmienený negatívnym výsledkom RT-PCR alebo antigénového testu vykonaného od 27. januára.

Zákaz sa netýka zamestnancov, ktorí už ochorenie COVID-19 prekonali v posledných troch mesiacoch.

Výsledok testu alebo iný doklad, ktorý oprávňuje vstup do prevádzok alebo do priestorov zamestnávateľa, musia ľudia na požiadanie predložiť a prevádzkovatelia, respektíve zamestnávatelia, majú oprávnenie doň nahliadnuť.

Negatívny test netreba pri vstupe do predajní potravín, drogérie či lekární. Ďalšie výnimky upravuje vyhláška hlavného hygienika SR.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá