Jankovskú museli previezť do nemocnice, mala sa otráviť liekmi

Aktualizované:
Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská je hospitalizovaná v nemocnici v Banskej Bystrici. Má byť pri vedomí a schopná komunikovať.

"Doteraz som nebol vyrozumený Ústavom na výkon väzby v Banskej Bystrici o tom, že moja klientka mala byť prevezená na lekárske ošetrenie, prípadne, či sa moja klientka nachádza v inom ústave na výkon väzby," povedal obhajca obvinenej Peter Erdös.

Bude na pozorovaní

Podľa informácii Tvnoviny a ďalších médií mala byť dôvodom prevozu do nemocnice otrava liekmi, pravdepodobne išlo o antidepresíva. Jankovská je mimo ohrozenia života, no mala by zostať v nemocnici na pozorovaní.

Obvinená tvrdí, že užila väčšie množstvo predpísaných liekov. V tejto súvislosti absolvovala vyšetrenie vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici, potvrdil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. Informovala o tom TV Markíza. Hovorca doplnil, že v nedeľu krátko popoludní príslušníci z Ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že táto nereaguje obvyklým spôsobom. "Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov," spresnil.

Ústavný lekár jej preto odporučil vyšetrenie vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. "Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, avšak vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne," doplnil.

Vo väzbe je už takmer rok

Jankovská je vo väzbe od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, 22. januára 2021 nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby. Obvinená koncom novembra 2020 dva dni vypovedala pred vyšetrovateľom NAKA v Nitre. Podľa medializovaných informácií mala priznať svoje kontakty s podnikateľom Marianom Kočnerom či zásahy do rozhodovania súdov.

Príslušníci NAKA zadržali 11. marca minulého roka 13 sudcov v rámci akcie Búrka. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Jankovskej po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá