NAKA udrela v rámci akcie Plevel 2. Zadržala i emeritnú sudkyňu

NAKA udrela v rámci akcie Plevel 2. Zadržala i emeritnú sudkyňu
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian ilustračné
Národná kriminálna agentúra zadržala na pracovisku Krajského súdu v Žiline sudkyňu Evu Kyselovú a v mieste bydliska emeritnú sudkyňu toho istého súdu Máriu Urbanovú. Obvinené sú z korupcie. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry odstúpil informáciu na príslušnú zložku polície, ktorá sa vecou bude ďalej zaoberať," uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

"Obe sú stíhané za zločin prijímania úplatku formou spolupáchateľstva a zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa závažnejším spôsobom konania, a to porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej zo zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej podľa zákona," spresnil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Obvinené mali podľa polície od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na KS v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb. "Momentálne so zadržanými obvinenými prebiehajú potrebné procesné úkony," dodal s tým, že ďalšie informácie nie je možné zverejniť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá