Čína hlási najviac prípadov od júla, v ohnisku zaviedli lockdown

Čína hlási najviac prípadov od júla, v ohnisku zaviedli lockdown
Zdroj foto: TASR/AP
Pevninská Čína zaznamenala najväčší denný nárast prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19 za viac ako päť mesiacov. Oznámili to v pondelok tamojšie zdravotnícke úrady v čase, keď sa naďalej zvyšujú počty nových infikovaných v provincii Che-pej obklopujúcej metropolu Peking, informovala agentúra Reuters.

V provincii Che-pej zaevidovali 82 z 85 nových miestnych prípadov nákazy hlásených v nedeľu 10. januára, uviedla Národná zdravotnícka komisia v pondelkovom oznámení. Dva prípady hlásili v susednej provincii Liao-ning a jeden v Pekingu. Krajina tiež zaznamenala 18 ďalších prípadov zavlečených zo zahraničia. Celkový počet novoinfikovaných tak dosiahol 103, čo je najviac za jeden deň od 127 prípadov oznámených 30. júla.

Hoci počty nakazených hlásené v uplynulých dňoch sú nízke v porovnaní s vrcholom epidémie v Číne z prvej časti roka 2020, úrady v snahe zastaviť šírenie ochorenia COVID-19 postupujú razantne, aby zamedzili rozneseniu vírusu po celej krajine. V meste Š’-ťia-čuang, metropole provincie Che-pej a epicentre nového výskytu koronavírusovej choroby, zaviedli lockdown. Ľudia a vozidlá majú zakázané odchádzať z mesta, v ktorom tiež zastavili verejnú dopravu.

Zdravotnícka komisia oznámila aj 76 nových asymptomatických pacientov, čo je nárast oproti 27 takýmto prípadom z predošlého dňa. Čína týchto ľudí, ktorí sú nakazení vírusom SARS-CoV-2, nemajú však príznaky ochorenia, nezaraďuje medzi potvrdené prípady COVID-19. Celkový oficiálny počet potvrdených prípadov COVID-19 v pevninskej Číne dosiahol 87 536 a počet úmrtí zostal na čísle 4634.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá