V zamorenom Nitrianskom okrese začali platiť prísnejšie pravidlá

V zamorenom Nitrianskom okrese začali platiť prísnejšie pravidlá
Zdroj foto: TASR/Henrich Mišovič (ilu)
V Nitrianskom okrese platia od utorka nové pravidlá pre materské školy i obchodné prevádzky. Do platnosti už vstúpila nová vyhláška, ktorú vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

Čo sa mení:
- v obchode môže byť len jedna osoba na 25 metrov štvorcových
- rušia sa škôlky pre deti rodičov, ktorí nepracujú v kritickej infraštruktúre
- polícia kontroluje vodičov, ktorí musia mať potvrdenie od zamestnávateľa

RÚVZ v nej upravuje množstvo zákazníkov, ktorí môžu byť v jeden okamih v obchode. Kým doteraz to mohla byť jedna osoba na 15 metrov štvorcových, od utorka dňa nesmie koncentrácia prekročiť limit jeden zákazník na 25 metrov štvorcových z predajnej plochy prevádzky. „Pokiaľ predajná plocha určená pre zákazníkov nedosahuje 25 metrov štvorcových, v prevádzke sa v jednom okamihu môže nachádzať najviac jeden zákazník,“ uvádza sa vo vyhláške.

Tá zároveň zakazuje prevádzku materských škôl a zariadení, ktoré poskytujú starostlivosť o deti vo veku do sedem rokov. Zákaz sa nevzťahuje iba na zariadenia pre deti predškolského veku, ktoré poskytujú starostlivosť o zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a v zdravotníctve.

V Nitre okrem toho od utorka začínajú policajti vykonávať kontroly zamerané na potrebu cestovania do mesta. V prípade, že niekto dochádza do Nitry do zamestnania alebo za podnikaním, musí si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný dokument. „Tým potom môžu preukázať nutnosť svojej cesty,“ informovala polícia.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá