Daň za koronakrízu. Ako vníma OĽANO pokles preferencií

Daň za koronakrízu. Ako vníma OĽANO pokles preferencií
Zdroj foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
Prieskumy neboli voči hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti nikdy príliš naklonené. Povedal to predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš. Aktuálny pokles preferencií hnutia vníma ako daň za to, že prevzali vládnutie v čase nástupu koronakrízy, „počas ktorej je nevyhnutné prijímať nepopulárne a obmedzujúce opatrenia".

Doplnil, že okrem boja proti korupcii je prioritou OĽANO ochrana zdravia ľudí. „Neohrozíme zdravie ľudí len pre to, že prijímanie opatrení je nepopulárne a môže ohroziť naše preferencie," podotkol Šipoš. Na otázku, či premiér Igor Matovič stíha vykonávať funkciu predsedu hnutia i vlády odpovedal, že sa naplno venuje výkonu funkcie predsedu vlády. „Zodpovedne však pristupuje aj k otázkam, ktoré sa týkajú hnutia či poslaneckého klubu, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje," uviedol.

Agentúra Polis Slovakia v prieskume, ktorý uskutočnila pre agentúru SITA v dňoch 19. až 22. decembra, namerala vládnemu hnutiu podporu 13,4 percenta. V minuloročných parlamentných voľbách odovzdalo hnutiu OĽANO svoj hlas 25,02 percenta voličov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá