Hlas-SD si udržiava výrazný náskok, OĽANO je v prvej trojke

Aktualizované:
Ak by sa parlamentné voľby konali v druhej polovici decembra, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 22,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý uskutočnila pre agentúru SITA od 19. do 22. decembra.

Agentúra vykonala prieskum telefonicky na vzorke 1 088 respondentov starších ako 18 rokov v rámci celého Slovenska. Respondenti odpovedali na otázku „Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie, alebo koalíciu by ste volili?"

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestila koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 15,5 percenta voličov. Nasledovali by hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) so ziskom 13,4 percenta, ďalej Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (8%), Smer - sociálna demokracia (7,8%), Sme rodina (6,1%) a Progresívne Slovensko (6%).

Prieskum agentúry Polis Slovakia

Do parlamentu by sa dostala aj v súčasnosti mimoparlamentná Strana maďarskej komunity, ktorú by volilo 5,3 percenta opýtaných. Tesne pred bránami parlamentu by ostali Kresťanskodemokratické hnutie (4,9%), koaličná strana Za ľudí (3,9%), Dobrá voľba (2,3%), Vlasť (2,3%), SNS (1,1%) a Most-Híd (0,5%).

Podľa výsledkov prieskumu by víťazný Hlas-SD v parlamente získal 40 kresiel, SaS 27, OĽaNO 24, ĽS NS a Smer-SD po 14, Sme rodina a Progresívne Slovensko po 11 a SMK deväť mandátov. Na voľbách by sa zúčastnilo 56 percent opýtaných, voliť by určite nešlo 10 percent respondentov, nerozhodnutých bolo 34 percent voličov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá