Sulík o rokovaní s Kollárom v nemocnici: Bol to nesprávny krok

Sulík o rokovaní s Kollárom v nemocnici: Bol to nesprávny krok
Zdroj foto: SITA/Úrad vlády
Ísť na rokovanie Koaličnej rady do Nemocnice sv. Michala v Bratislave za predsedom národnej rady Borisom Kollárom, ktoré sa konalo koncom novembra, bol nesprávny krok. Povedal to minister hospodárstva a líder koaličnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

Vyvolalo to vášne, tvrdí

„Keď vidím, aké vášne to vyvolalo, tak to vnímam ako nesprávny krok. Keď som tam bol pozvaný, tak som si myslel, že je to všetko zabezpečené a všetko je v poriadku. Boris Kollár ležal na izbe sám, takže my sme sa nestretli s inými chorými ľuďmi. Dokonca bol do jeho izby samostatný vstup zo zadnej časti nemocnice," vysvetlil Sulík.

Zdôraznil, že za Kollárom do nemocnice išli preto, lebo museli rokovať o „veľmi dôležitej téme", a to o voľbe generálneho prokurátora. „A keď raz generálneho prokurátora volí parlament, tak predseda parlamentu je tam kľúčová osoba. Keď tú nemocnicu nemohol opustiť, tak svet nezastane len preto, že v nemocnici je nejaký domnelý zákaz. Stále si však nie som úplne istý, či bolo v tej chvíli tak jasné, že sme tam nesmeli ísť," uviedol predseda SaS.

Kollárove návštevy nerieši

Boris Kollár bol účastníkom vážnej dopravnej nehody v sobotu 24. októbra. Predsedu parlamentu po nehode previezli do Nemocnice sv. Michala v Bratislave. Počas nehody sa vo vozidle nachádzala aj bývalá finalistka Miss Universe SR Miroslava Fabušová. Kollár jej prítomnosť v aute neskôr vysvetľoval vo videu tak, že ho Fabušová oslovila so žiadosťou, aby ju odviezol do lekárne. Po tom, ako vysvitlo, že Kollár napriek zákazu návštev v nemocniciach prijímal návštevy, požiadal predseda parlamentu o prepustenie z nemocnice do domácej liečby. Hospitalizáciu ukončil 27. novembra.

„Čo sa týka iného množstva návštev u Borisa Kollára, to bola asi chyba. Nepýtal som sa ho však na to. Je to jeho vec, on to médiám vysvetlí alebo nevysvetlí. Ja nevidím dôvod to riešiť," dodal Sulík.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá