Problémy spôsobil alkohol i pyrotechnika. Ošetrili stovky ľudí

Aktualizované:
Zdravotníci v Univerzitnej nemocnici Bratislava ošetrili počas štvrtka a v noci na piatok v nemocniciach v Ružinove, na Kramároch, na Antolskej a v Starom Meste takmer 420 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská.

Úrazy v súvislosti so zábavnou pyrotechnikou naopak Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach nezaevidovala. Oddelenie úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove zaznamenalo zase jeden z najpokojnejších Silvestrov.

Ako priblížila, v rámci ošetrených malo 30 pacientov bolesti brucha, 15 pacientov prišlo na centrálny príjem so psychickými problémami, 12 pacientov ošetrili na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie. Podľa jej slov prevažovali poranenia spôsobené neopatrným zaobchádzaním s pyrotechnikou. Personál v UNB poskytol zdravotnú starostlivosť aj 23 ľuďom, ktorí boli intoxikovaní po požití nadmerného množstva alkoholu.

UNB opätovne vyzýva všetkých občanov na dodržiavanie všetkých protiepidemických opatrení a tiež, aby sa čo najviac zdržiavali doma. "Jedine takto môžeme pomôcť našim zdravotníkom, ktorí v posledných dňoch zažívajú skutočne nápor pacientov a sú už veľmi vyčerpaní," uzavrela Kliská.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá