Kolíková o zranení Lučanského: Celá situácia bola využitá

Kolíková o zranení Lučanského: Celá situácia bola využitá
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Celá situácia okolo zranenia obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského bola podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej „nechutným spôsobom“ politicky využitá. Uviedla to v rozhovore pre agentúru SITA. Milan Lučanský sa zranil 9. decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove.

Šéfka rezortu spravodlivosti jednoznačne vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie. „Tie rôzne informácie, ktoré sa vyskytli na internete, že Milan L. mal 11-hodinovú operáciu, vážne poškodený zrak či informácie o tom, že išlo o pokus o samovraždu, boli hrubé dezinformácie. Tie jednak škodili Zboru väzenskej a justičnej stráže, ale podľa mňa aj samotnému procesu, s ktorým súvisí celé trestné konanie,“ zdôraznila Kolíková.

Ministerka po zranení bývalého policajného prezidenta poverila komisiu zo zamestnancov ministerstva spravodlivosti, aby preverila všetky úkony zo strany ZVJS. Kontrola sa zamerala aj na okolnosti vzniku zranenia a mala možnosť vidieť aj kamerové záznamy a stretla sa aj s obvineným. Členovia kontrolnej skupiny prijali jednomyseľný záver, že zranenie obvineného Milana Lučanského nebolo spôsobené inou osobou a že postup ZVJS bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá