Ako došlo k zraneniu Lučanského? Oznámili výsledok kontroly

Aktualizované:
Ako došlo k zraneniu Lučanského? Oznámili výsledok kontroly
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
K zraneniu obvineného bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského došlo bez zavinenia inej osoby. Potvrdila to kontrola na základe poverenia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Z kontroly vyplýva, že postup Zboru väzenskej a justičnej stráže bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný, informoval hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

Kontrola podľa Bublu vyhodnotila všetky relevantné záznamy z Ústavu na výkon väzby Prešov vrátane kamerového záznamu a ďalšie informácie získané priamo v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne od ošetrujúceho lekára a samotného obvineného.

Výsledok kontroly potvrdil, že k zraneniu obvineného Lučanského došlo bez zavinenia inej osoby. "Žiadna z informácií prezentovaná médiami k okolnostiam vzniku poranenia (napadnutie), rozsahu poranení (krvácanie do mozgu, viacnásobná zlomenina nadočnicového oblúka, opakovaná resuscitácia, oko mimo očnej jamky, 11-hodinová operácia) nebola potvrdená, respektíve bola vyvrátená," dodal Bubla.

Kontrolu vykonala štvorčlenná kontrolná skupina poverených zamestnancov ministerstva spravodlivosti. Policajný exprezident sa mal zraniť nešikovným pádom vo väzbe v Prešove. Zranené má mať oko. Právny zástupca Lučanského Matúš Beresecký potvrdil, že k zraneniu nedošlo úmyselným a ani cudzím zavinením.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá