Antigénové testy nakúpia priamo, Sulík chce termín dodržať

Ministerstvo hospodárstva zrušilo verejné obstarávanie na antigénové testy a nakúpi ich priamo. Štyri milióny antigénových testov by mali byť na Slovensku do 7. januára. Podľa Richarda Sulíka zadanie ministerstva zdravotníctva na verejné obstarávanie sa ukázalo ako nevykonateľné. To potvrdila aj organizácia Transparency International. Úrad pre verejné obstarávanie však tvrdí, že vláda si sama skomplikovala situáciu.

Ministerstvo hospodárstva do 7. januára zabezpečí štyri milióny antigénových testov na ochorenie COVID-19 v požadovanej kvalite a v súlade so zákonom. Cena by mala byť nižšia ako tri eurá za jeden test, informovala v stredu hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Nákup testov je podľa Matejkovej výsledkom stredajšieho rokovania výberovej komisie za účasti ministra Richarda Sulíka. "Po vzájomnom doladení zmluvných podmienok bude zmluva s dodávateľom uverejnená v Centrálnom registri zmlúv v pondelok 28. decembra," spresnila Matejková. Rezort pritom ešte v utorok 22. 12. oznámil, že zrušil verejné obstarávanie na nákup testov, keďže žiadny z uchádzačov o túto transakciu nesplnil podmienky zadania.

Sulíkov rezort dostal úlohu obstarať v štyroch termínoch 16 miliónov antigénových testov podľa zadania ministerstva zdravotníctva ešte 19. novembra. Namietal však nesúlad požiadaviek premiéra Igora Matoviča so špecifikáciou ministerstva zdravotníctva. Správne zadanie dostal rezort podľa ministra až 7. decembra.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá