Testovanie v Trenčíne dopadlo nad očakávania, nasleduje PCR fáza

Víkendové celoplošné testovanie antigénovými testami dopadlo v Trenčíne nad očakávanie, účasť prekvapila aj vedenie mesta. Informoval o tom primátor Trenčína Richard Rybníček.

„Za sobotu a nedeľu (19. – 20. 12.) sa prišlo dať otestovať 21.660 obyvateľov, z toho bolo pozitívne testovaných 560, čo je 2,59 percenta. Na testovaní sa zúčastnili obyvatelia Trenčína a 11 okolitých obcí,“ povedal Rybníček. Ako dodal, po konzultáciách so slovenskými epidemiológmi sa dohodli na tom, že v utorok 22. 12. pretestujú PCR testami všetkých, ktorí mali pozitívny antigénový test a nemajú príznaky ochorenia. Testovanie PCR testami by sa malo týkať približne 300 ľudí.

„Je to preto, aby sme zistili, či nešlo o falošnú pozitivitu antigénového testu. Verím, že pozitívni ľudia zostanú doma a že o týždeň alebo o dva sa situácia v Trenčíne začne zlepšovať. My sme celoplošné testovanie zorganizovali za štyri dni. Samospráva dokáže byť pružná a ukázalo sa, že podobné testovanie sa bude dať zorganizovať v každom meste, ktoré to bude potrebovať. Štát v tom môže zohrať sekundárnou úlohu, dodá testy, ale nebude sa starať do organizácie testovania,“ doplnil trenčiansky primátor.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá