Po dlhých hodinách rozhodli o Haščákovi, čaká ho väzba

Aktualizované:
Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku rozhodla, že spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka a Danu Arpášovú budú stíhať väzobne. Rozhodnutie nie je právoplatné, obaja podali sťažnosti, o ktorých rozhodne Najvyšší súd. Na výsledok rozhodovania o vplyvnom finančníkovi sa čakalo od rána.

"Rozhodnutie vnímame ako nesprávne," reagoval právny zástupca Haščáka.

Na ťahu je Najvyšší súd

"Sudkyňa ŠTS vyhovela návrhu prokurátora a vzala obidve obvinené osoby do väzby, a to z dôvodu obavy z kolúzneho správania sa obvinených. Obidvaja podali sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd, vo veci bude naďalej prebiehať vyšetrovanie," povedal prokurátor. Obvinení podľa jeho slov vypovedajú, ale vinu nepriznávajú.

"Rozhodnutie vnímame ako nesprávne," reagoval právny zástupca Haščáka Martin Škubla s tým, že nie sú dané podmienky väzby. Poznamenal, že ide o 14 rokov starú vec, v ktorej boli vypočutí svedkovia aj zaistené písomnosti. Podotkol, že jeho klient nenesie zodpovednosť za doterajšie konanie či nekonanie štátnych orgánov v prípade. Dôvodom väzby u oboch obvinených je obava z ovplyvňovania svedkov, potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Pobyt v cele podľa právnika znáša "statočne"

Škubla je zvedavý na zdôvodnenie, ako by Haščák mohol ešte ovplyvňovať svedkov. Priblížil, že väzbu znáša Haščák "statočne" a iným spôsobom ju ani znášať nebude. "Nebol veľký priestor sa s ním o tom rozprávať. Ja si myslím, že s tým nesúhlasí, bolo pomerne prekvapivé, že nás vylákali na výsluch v nesúvisiacej veci," zhrnul s dôvetkom, že ten bol len pro forma.

Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá