Haščák prenocoval v cele, vzdáva sa všetkých funkcií v Pente

Jeden z najvplyvnejších ľudí na Slovensku, ktorý bol hlavným aktérom megakauzy Gorila, strávil noc v policajnej cele. Po zadržaní sa vzdáva všetkých výkonných pozícií v Pente, hoci zostáva spolumajiteľom tejto finančnej skupiny. Riadiace kompetencie preberá podľa medializovaných informácií Iain Child.

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Finančná skupina považuje veľký zásah, na ktorom sa v sídle Penty zúčastnili desiatky policajtov so samopalmi, za neprimeraný a neopodstatnený. Malo ísť o zásah v súvislosti s kauzou Gorila.

„Jaroslav Haščák, spolumajiteľ investičnej skupiny Penta, odmieta obvinenia, ktoré boli voči nemu vznesené zo strany príslušného vyšetrovateľa. V spolupráci so svojimi právnymi zástupcami preto použije všetky dostupné právne prostriedky na svoju ochranu. Vzhľadom na vzniknutú situáciu sa vzdáva všetkých výkonných pozícií v investičnej skupine Penta. Naďalej zostáva jej spoluvlastníkom. Riadiace pozície po J. Haščákovi v Pente preberá Iain Child, ktorý bude pôsobiť ako Riadiaci Partner divízie Buy Out, ktorá zodpovedá za všetky investičné projekty Penty s výnimkou Penta Real Estate,“ uviedla v stanovisku finančná skupina.

Iain Child sa stal spolumajiteľom Penty v novembri 2010. Má na starosti predovšetkým investície v Primabanke a vo Fortuna Entertainment Group. Na výkonnom riadení skupiny Penta sa podieľajú ďalší traja spoluvlastníci - Marek Dospiva (riadiaci partner Penta Real Estate), Jozef Oravkin (zodpovedný za Privatbanku, časť realitných projektov na Slovensku a za investície skupiny v spoločnosti Slovalco), Eduard Maták (zodpovedá za investície v zdravotníctve).

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali v utorok ozbrojení policajti. Jaroslava Haščáka obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Finančná skupina zásah považuje za neprimeraný a neopodstatnený. Malo ísť o zásah v súvislosti s kauzou Gorila.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá