Lockdown Británii pomohol, počet prípadov klesol skoro o tretinu

Lockdown vo Veľkej Británii prináša prvé úspechy. Počet prípadov koronavírusu v krajine klesol takmer o tretinu. Vyplýva to zo štúdie Kráľovskej univerzity v Londýne.

Počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Anglicku s prispením lockdownu klesol približne o tretinu. Informovala o tom stanica BBC s odvolaním sa na štúdiu Kráľovskej univerzity (Imperial College) v Londýne. Vedci skúmali vzorky odobraté z viac ako 100 000 ľudí v období medzi 13. a 24. novembrom. Zistili, že počet prípadov nákazy poklesol o 30 percent v porovnaní s predchádzajúcou štúdiou. Reprodukčné číslo vírusu podľa odhadov univerzity kleslo na hodnotu 0,88. Číslo R0 predstavuje priemerný počet ľudí, ktorých môže nakaziť jedna osoba nakazená koronavírusom.

Pozitívne zmeny zaznamenali aj v niektorých najviac postihnutých oblastiach krajiny. Počty prípadov na severozápade a severovýchode Anglicka sa znížili o viac ako polovicu. Celkový počet prípadov nákazy v krajine však zostáva pomerne vysoký. Údaje podľa britského ministra zdravotníctva Matta Hancocka ukázali, že krajina ešte nemôže poľaviť v úsilí.

V Anglicku platí od 5. novembra do 2. decembra čiastočný lockdown s rozsiahlymi obmedzeniami týkajúcimi sa najmä spoločenských aktivít, ktoré vláda zaviedla v boji proti rastúcim počtom nakazených. Jednotlivé oblasti sa následne vrátia k regionálnym opatreniam v závislosti od počtu prípadov.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá