Chcú poškodiť Smer, tvrdí Fico po zásahoch NAKA. ÚŠP to vylučuje

Chcú poškodiť Smer, tvrdí Fico po zásahoch NAKA. ÚŠP to vylučuje
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Policajné orgány v niektorých prípadoch pracujú na základe politickej objednávky s cieľom poškodiť stranu Smer-SD. Tvrdí to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Nasvedčovať tomu majú podľa neho zistenia, ktoré má k dispozícii. V tejto súvislosti sa obrátil na dočasného prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka so žiadosťou o prešetrenie úlohy, ktorú majú zohrávať jednotliví predstavitelia polície.

Politickú objednávku v rámci akcie Očistec absolútne vylúčil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa. "Politickú objednávku musím absolútne vylúčiť. Aj v tomto prípade sa konalo ako v každom inom, len na základe získaných dôkazov a v súlade so zákonom. S tým sa v konečnom dôsledku stotožnil aj sudca pre prípravné konanie," povedal prokurátor ÚŠP.

Fico zdôrazňuje, že niektorí novinári vedeli o zadržaní bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara ešte pred zásahom Národnej kriminálnej agentúry z 5. novembra. "Ide o zneužívanie právomoci verejného činiteľa, ak policajt novinárovi poskytne informáciu o policajnej operácii, v tomto prípade zadržaní a domových prehliadkach viacerých bývalých policajtov," doplnil.

Predseda Smeru-SD zároveň upozorňuje na údajný vzťah novinárky s blízkym mediálnym spolupracovníkom predsedu vlády SR, ktorá mala mať informácie o zásahu a pred vznesením obvinenia mala vedieť, z akých trestných činov bude bývalý policajný šéf obvinený. "Je najnebezpečnejším trendom, ak sa v politike a politickej súťaži namiesto politických nástrojov používa trestné právo a kriminalizácia politických oponentov bez predloženia akýchkoľvek dôkazov," uzavrel Fico.

Bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, bývalého riaditeľa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera a ďalších bývalých funkcionárov NAKA zadržali v rámci policajnej akcie Očistec.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá