Po teroristickom útoku vo Viedni hlásia aj zranenú Slovenku

Pri teroristickom útoku vo Viedni utrpela zranenie aj Slovenka. Informáciu potvrdil riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Juraj Tomaga. Útok má štyri civilné obete a viacero zranených. Zahynul i mladý terorista.

"Áno, môžem potvrdiť, že nás v súvislosti s včerajšími útokmi vo Viedni rakúska strana informovala o jednej zranenej občianke SR. Rezort diplomacie poskytuje náležitú konzulárnu asistenciu a maximálnu možnú súčinnosť," konštatoval Tomaga. Zároveň dodal, že na miesto hospitalizácie rezort diplomacie vyslal slovenského diplomata.

Žena sa nachádza mimo ohrozenia života, potvrdil Tomaga. Ďalej uviedol, že zranenú Slovenku v nemocnici osobne navštívil slovenský veľvyslanec v Rakúsku, vzhľadom na zákon o ochrane osobných údajov však nateraz nemohol poskytnúť viac informácií.

Atentátnik, ktorého po útoku v centre Viedne zastrelila tamojšia polícia, mal 20 rokov a pochádzal zo Severného Macedónska. Kujtim Fejzulai mal záznamy v registri trestov a sympatizoval s extrémistickou skupinou Islamský štát. Terorista mal v júli prísť na Slovensko. Médiá špekulujú o tom, že v našej krajine kupoval muníciu do samopalu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá